• Wpisów: 192
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 156 dni temu, 20:19
  • Licznik odwiedzin: 5 530 / 1318 dni
 
kierka
 
Przez dwa dni się nie odzywałam, dla usprawiedliwienia siebie powiem, że w czwartek byłam u lekarza na pobraniu krwi wcale nie z powodu podejrzenia anemi, tylko stanu zapalnego. No ale niestety miła pani pielęgniarka zdążyła "zabrać" mi krwi zaledwie na jedno badanie i zemdlałam. W zasadzie czułam sie bardziej jakbym spała. To wydarzenie sprawiło, że moja mama zaczęła sie martwić. Gdy wczoraj przyszły wyniki okazało się że mam stan zapalny ale także jestem na granicy anemi. Czułam ostatnio objawy pasujące do anemii, czyli ciągle zmęczenie, zawroty głowy, kołatanie serca. Nie radziłam sobie z podstawowymi obowiązkami, nie miałam na nic energii. Myślałam jednak, że to poprostu powracająca nerwica, czy jak mylnie można stwierdzić przemęczenie.

Tak więc czas zmienić dietę i wrócić do starych nawyków, czyli przedewszystkim odejście od węglowodanów na rzecz warzyw i owoców. Jako że uczę się na technika żywienia wiem, że moja dieta i sposób jedzenia jest zły, ale w tym całym natłoku zajęć poprostu przestałam na to zwracać uwagę. Co jest bardzo częste w ów czesnych czasach. Czytając kilka artykułów upewniłam się o swoich podejrzeniach.

Anemia to brak czerwonych krwinek i barwnika krwi, powoduje to niższe ciśnienie i nawet niedotlenienie mózgu i serca, przecież bez nich nie ma nas. Tak więc aby to zmienić musimy uzupełnić przede wszystkim żelazo, które najlepiej przyswajamy z mięsa, ale występuje ono także w warzywach, aby lepiej wchłaniać żelazo potrzebna jest nam witamina C, której najwiecej znajdziemy w pożeczkach, truskawkach, natce pietruszki oraz pomelo( cytrusy). Warto więc zacząć wiosnę już dziś i zaprosić ja na swój talerz.
Dietę zmieniam już dziś, jest 7:46 a ja w drodze do pracy pisze tego posta. Edytuje go jednak w drodze powrotnej lub w przerwie, ponieważ przygotuje dziś danie bogate w żelazo i witaminy, które mam nadzieje będzie piękne i pyszne.
Miłego i pracowitego dnia wam życzę

Nie możesz dodać komentarza.