• Wpisów: 192
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis: 214 dni temu, 20:19
  • Licznik odwiedzin: 5 881 / 1376 dni
 
kierka
 
Tak jak ostatnio miałam mega dużo stresu, tak dużo czytałam o psychodietetyce, i hamowaniu stresu za pomocą diety. Wyczytałam, że to co najbardziej lubię czyli kakao ma właśnie takie właściwości, gdyż posiada magnez, który należy do makroskładników, czyli minerałów których potrzebujemy w dużej ilości. Magnez oprócz odpowiedzialności za prace mięśni w tym mięśnia sercowego, odpowiada, także za nasze nerwy. Zależność między magnezem,a stresem jest następująca: Magnez jest wypłukiwany/ zużywany w organizmie podczas stresu, a jego niedobór powoduje mniejszą odporność na stres. Dzienna zalecana dawka spożycia magnezu to około 300mg , zwykle spożywamy około 250 mg. Natomiast przy wysokiej dawce stresu potrzebujemy go jeszcze więcej.

Banan natomiast zawiera potas który uzupełnia się poniekąd z magnezem jeśli chodzi o prace mózgu, czyli to o co Nam dzisiaj chodzi(magnez w organiźmie równoważy potas).

Jeżeli jednego z tych pierwiastków Nam brakuje jesteśmy bardziej podatni na stres i bardziej go odczuwamy. Te skłądniki mogą hamować rozwój depresji, stanów lękowych lub nawet wspomagać przy ich leczeniu. Wspomnę też o tym,że przewlekły stres i przy tym nie wystarczająca/ uboga dieta mogą prowadzić do arytmii serca,a nawet(skrajny przykład, spokojnie)powodować nagłą śmierć.

Mam nadzieję, że pokaże Wam jak ważna dla naszego zdrowia jest nasza dieta, a ładna figura i niska liczba na wadze to tylko bonus.

Po wyczytaniu tych informacji postanowiłam połączyć te składniki. Na początek koktajl z banana, kakao, mleka/wody kokosowej i cukru kokosowego, może być też zwykły czy jakiekolwiek inne słodzidło.
W kwestiach smakowych po dzisiejszej próbie polecam na puszkę mleka kokosowego dać pół banana, gdyż bardzo się u mnie dziś przebijał nad kokosem. Kakao dałam do smaku, na oko z 3/4 łyżki i cukru też do smaku, pewnie z 2 łyżki starałam się by nie był za słodki bo chcę go zaproponować szefowi do naszej fit i bio witrynki.

Miłego wieczoru, powodzenia w Waszych przedsięwzięciach. :*

Nie możesz dodać komentarza.